in

ПАЦИЕНТОТ И ЛЕКАРИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА! [ВИЦ]

Еден Македонец отишол на лекар со болки во градите. Му направил докторот рентген и рекол:
–”Имате лебарка во белите дробови. Треба да одите во Германија на операција„
Отишол во Германија, го прегледале таму и му рекле:
–„Вие сте 15-ти пациент што ни доаѓа од Македонија. Белите ви дробови се совршено здрави. Кажете им на докторите таму дека имаат лебарка во рентгенот!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote