in

Фолксвакен соопшти пад на неговата побарувачка во 2020 година!

Германската автомобилска компанија Фоксваген соопшти дека нивната продажба на автомобили опаднала за 15,2 проценти во 2020 година, на светско ниво. Очигледно причината за ваквиот пад е пандемијата предизвикана од Ковид-19.

Сепак, продажбата се подобрила на крајот на годината, а бројот на продадени електрични автомобили се зголемил за три пати, соопшти Фолксваген.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote