in

Жена во Австралија падна од карпа додека се обидуваше да направи селфи! [ВИДЕО]

Жена во Австралија паднала од карпа откако се обидела да направи селфи.

Роси Ломба (38) во моментот на несреќата била во националниот парк Грампијанс во австралиската држава Викторија со сопругот и детето.

Полицијата соопшти дека Роси се искачила на безбедносната бариера и ги игнорирала предупредувањата по што паднала од висина поголема од 80 метри.

Сведоците ја слушнале како вреска, но не можеа да и помогнат. Полицијата го извлече нејзиното тело по шестчасовна акција.

Локалниот туристички водич Греам Вуд изјави дека ги предупредил патниците на глетка само половина час пред да падне жената.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote