in

Падна снег во Сахара! [ВИДЕО]

Падна снег во Сахара, една од најжешките и најсуви пустини во светот.

Снегот е снимен во околината на сахарскиот град Аин Сефра во Алжир, а необичните сцени ги споделил на неговите профили на социјалните мрежи фотографот Карим Буетата.

Температурата падна на минус три степени.

Аин Сефра, град познат уште како „Портата на Сахара“, се наоѓа во подножјето на планините Атлас, а необична глетка на снег во пустината во овој град се случи по четврти пат во последните 40 години.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote