in

ПАКИСТАНСКАТА ПОЛИЦИЈА СО РОЛЕРИ ПРОТИВ КРИМИНАЛЦИ! [ВИДЕО]

Припадниците на пакистанската полиција добија ролери.

Тие исто така развија и посебна тактика на стрелање од службено оружје.

Тие покажаа колку ќе им помогнат во извршувањето на своите должности на видео во кое демонстрираа како ќе можат да фатат крадци со нови ролерки.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote