in

WTFWTF

Памела Андерсон најави пензија?!

Актерката изјави дека конечно е задоволна од својот живот, но без социјални мрежи.

Познатата актерка Памела Андерсон и порача на публиката дека ќе се повлече од социјалните мрежи, бидејќи виртуелниот свет не е она што во моментот и е потребно.

“Ова е мојот последен пост на Instagram, Twitter и Facebook. Никогаш не ме интересирале социјалните мрежи. Сега конечно најдов мир во мојот живот. Инспирирана сум од читањето и останувањето во природа. Слободен сум“, Ви благодарам за љубовта, на сите им испраќам благослови “.

„Се надевам дека ќе ја пронајдете својата сила и инспирација и дека ќе ја следите целта на постоењето и дека нема да бидете заведени од изгубеното време. ТИЕ го сакаат тоа и го користат за да заработат пари од вас. Вратете ја контролата врз вашиот мозок”

На почетокот, ова обраќање до публиката се чинеше како Памела оди во пензија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote