in

„Пандемијата не е под контрола, мора да има ново затворање“

Пандемијата на вирусот корона не е под контрола во Европа и нов локдаун мора да биде опција, сметаат здравствените експерти.

„Набљудувајќи ја ситуацијата од епидемиолошка страна, ситуацијата со ковид- 19 во никој случај не е под контрола“, изјави за BFM TV професорката Карин Лакомбе, додавајќи дека новото заклучување мора да биде опција, пренесува Ројтерс.

И покрај тоа што голем број на Европски земји започнаа со вакцинирањето на населението, тие не го прават тоа доволно брзо за да се намали ширењето на Ковид-19.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote