in

Пандев удри по федерацијата преку објава на социјалните мрежи!

Капитенот на нашата репрезентација кој воедно е и сопственик на прволигашката екипа Академија Пандев, преку социјалната мрежа Инстаграм го искажа незадоволството за нерегуларностите кои се случуваат во македонската прва фудбалска лига.

Пандев беше незадоволен поради одложувањето на колото поради снегот, а неговиот клуб мораше да игра ден претходно на исти временски услови. Тој напиша на Инстаграм:

  • Срамно и жално… уште еднаш докажавте дека вие сте нефудбалски луѓе, луѓе што не му мислат добро на македонскиот фудбал, туку ве интересираат само вашите лични интереси и затоа одлуките ви се вакви…Доста се криевте зад резултатите на репрезентацијата, сигурно паметот ви е уште во огромните премии што ги поделивте на наш грб, на грбот на репрезентацијата што гиневме за македонскиот дрес.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote