in

НА НАШИОТ ПАНДЕВ ГОДИНИТЕ НЕ МУ МОЖАТ НИШТО! Со два гола го сруши Наполи!

Џенова славеше на натпреварот од 21-то коло во Серија А на домашен терен против Наполи со 2:1, а натпреварот го одбележа нашиот искусен фудбалер!

Деновиве се зборува во контекст на 36-от роденден за долговечноста на Кристијано Роналдо, но уште еднаш се покажа дека тој не е единствениот кој игра во „доцните“ години како во цветот на младоста. Една година постариот Горан Пандев сепак покажува дека може да го предводи нападот на тимот од Серија А, а во тоа беше убеден и Џенаро Гатузо, чиј Наполи загуби на гостувањето кај Genенова со 2:1.

Двата гола ги постигна легендарниот капитен на нашата репрезентација. Исто така акциите за двата гола беа создадени од играчи од овие простори. Во 11-та минута Пандев ја искористи асистенцијата на Милан Бадеj, а во 26-та минута голот го постави Словенецот Миха Зајц. Покрај овие тројца, на теренот од самиот старт беше и српскиот интернационалец Иван Радовановиќ, а на другата страна Никола Максимовиќ играше во срцето на одбраната сите 90 минути. Политано успеа да постигне почесен гол за Наполи во 80-та минута.

Тука може да ги погледнете двата гола на нашиот репрезентативец!

Со оваа победа Џенова се искачи на 11-то место со 24 бода, додека Наполи остана на делба на петтото место со Лацио и Аталанта, бидејќи сите екипи имаат по 37 бода, три помалку од четвртопласираната Рома, и дури 10 од водачите на табелата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote