in

Пандев спортист на годината!

Агенцијата за млади и спорт на Македонија ги избра најдобрите спортисти за изминатата година. Наградата најдобар спортист на годината во машка категорија ја доби нашиот фудбалер Горан Пандев, кој ја однесе нашата репрезентација на Европското Првенство кое ќе се одржува во Амстердам.

Истата награда, но во женска категорија ја доби каратистката Вероника Косровска, а за најуспешен тренер беше прогласен Игор Ангеловски. Фудбалската репрезентација и федерација ги добија наградите за најдобра репрезентација и најдобра федерација.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote