in

Пандев се најде во тимот на колото во италијанското првенство!

Нашиот репрезентативец Горан Пандев одигра одличен натпревар минатотот коло против Наполи, во кој постигна 2 погодоци и сега се најде во тимот на колото во Серија А. Пандев за својата претстава против Наполи доби висока оценка, највисока од сите – 8.8.

Во нападот со Пандев се најде и напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ кој неаодамна го постигна својот 500ти погдок во кариерата, заедно со играчот на Болоња, Муса Бароу.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote