in

СмешноСмешно

Ракун удри во оклопно возило на американските сили, а потоа ПАНИКА! [ВИДЕО]

Американската војска е присутна во многу делови на светот и досега има извршено многу операции со големи барања, но се чини дека еден од поголемите проблеми досега е создаден од еден ракун, што ги принуди панично да бегаат.

Американскиот магазин Task & Purpose, чија цел е да ја информира јавноста за активностите на американската армија, објави видео кое брзо стана популарно на социјалните мрежи, покажувајќи дека решавањето на навидум едноставен проблем може да се претвори во вистински кошмар.

Видеото беше емитувано на ТикТок во вторникот и за кратко време собра 1,7 милиони лајкови и безброј коментари.

На него се гледа како група американски војници се обидуваат да избркаат ракун од блиндираното борбено возило „Страјкер“, кое таму се криеше од војниците.

Навидум едноставната „воена операција“ се претвори во голем проблем.

Бидејќи ракуните се природно агресивни животни, на видеото се гледа како еден од припадниците на војската држи бејзбол палка во случај на потреба од „самоодбрана“. Друг му вика: „Зад тебе!“

Двајцата најхрабри војници влегоа во возилото, обидувајќи се да го фатат ракунот со рацете за да го пренесат на сигурно, но исплашените животни ги принудија да бегаат, што многу корисници на социјалните мрежи го коментираа како одличен пример за „контраофанзива“ .

„Повлекувањето“ на војниците предизвика бројни реакции на Твитер.

„Дали војниците што влегоа во Страјкер ќе бидат наградени за храброст?“, Напиша еден корисник.

„Овие војници не се повлекоа, тие само отидоа во различни насоки. Тие се херои “, напиша друг.

Некои дебатираа дали ракунот е член на кинеското или руското разузнавање.

„Иранската револуционерна гарда размислува да ангажира ракуни во борбата против американската војска“, беше друг духовит коментар на Твитер.

Не е познато каде е снимено видеото.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote