in

НЕМА ДА ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ! Тотална трансформација на Парис Хилтон! [ФОТО]

Сигурно вашите асоцијации на Парис Хилтон се руса пеглана коса, розова боја и симпатично кученце што го држи во рака. Но, овој пат, Париз се оддалечи од својата позната слика, па во кампањата за Lanvin се појави во сосема поинакво издание.

Без розова боја, светки и долга коса, Парис изгледа непрепознатливо. Таа е новото заштитно лице на модната куќа Lanvin , а за многумина нејзиниот карактер и облеката од овој бренд беа некомпатибилни.

Сепак, во кампањата, славната наследничка и диџеј изгледаат подобро од кога и да било.

„Кога започнавме да разговараме за оваа кампања, знаев дека сакам да ја претставам Парис Хилтон на начин што го немаше видено порано“, рече креативниот директор на Lanvin, Бруно Сиалели.

Во елегантна и софистицирана облека од топли и пригушени бои, Парис блесна – а новата фризура дополнително помогна. Нејзината коса и шишки до должината на рамената изненадувачки добро се вклопуваат.

„Се чувствував неверојатно. „Се чувствував моќно, елегантно и шик“, рече Парис за кампањата.

Ланвин сакаше да ја покаже својата еволуција – таа беше една од првите влијатели, девојка од забава, ријалити ѕвезда, диџеј и претприемач.

„Таа дефинираше ера. Начинот на облекување, со многу светки и куче под мишка – таа беше многу посебна личност во раните 2000-ти “, рече Сиалели.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote