in

Што?Што?

НЕВЕРОЈАТНО! Паркинг место во Хонг Конг е продадено за 1,3 милиони долари!

Едно од ретките места за паркирање во најлуксузната населба во Хонг Конг е продадено по цена од 1,3 милиони долари.

Тоа е едно од неколкуте места за паркирање во населбата наречена Пик во Хонг Конг. Одмаралиштето има поглед кон пристаништето Викторија, а во него се сместени некои од најскапите домови во Азија.

Малку места има во Хонг Конг, како за живеење, така и за паркирање, така што цените се толку високи од тие причини.

Затоа, не треба да биде големо изненадување што паркинг просторот е продаден по толку висока цена, што е исто така светски рекорд кога станува збор за цената на едно паркинг место.

Претходниот рекорд беше исто така во Хонг Конг и изнесуваше 980.000 долари, додека во мај, во истата населба беше забележана рекордна цена за изнајмување од 210.000 долари месечно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote