in

Адидас направи патики посветени на Југопластика!

Адидас, еден од најпознатите производители на спортска опрема, ексклузивно произведе и наскоро ќе дистрибуира ограничен број патики со лого и „потпис“ на Југопластика.

Како што се наведува во соопштението на таа компанија, тие се одлучиле на тој потег во знак на почит кон сплитскиот кошаркарски клуб Југопластика, кој беше трипати по ред европски првак.

За ексклузивната верзија на „Adidas Forum High“ се вели дека „ја слави непогрешливата кошаркарска култура на Балканот“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote