in

Пау Гасол можно е да се врати во Европа?!

Пау Гасол може да се каже дека е најдобриот шпански кошракар во историјата. Тој, и покрај понудите од НБА лигата, можно е да се врати во Европа, односно во „неговиот“ клуб Барселона. Веста ја објавија многумина шпански медиуми кои се блиски со клубот од Каталонија.

Гасол се очекува да се приклучи на тимот во следните неколку дена. Пау се обиде да остане во НБА лигата, но никој не му ја понуди посакуваната минутажа и за да се спреми за престојните Олимписки игри, тој одлучи да се врати во Барселона.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote