in

СлаткоСлатко

ИНТЕРЕСНО! Пол Макартни на поштенски марки!

Поранешниот член на Битлси Пол Макартни доби персонализиран сет марки.

Британската поштенска компанија „Ројал мејл“ објави дека ќе издадат сет од 12 марки кои ги покажуваат Пол Макартни и неговата работа.

Компанијата истакна дека на овој начин му оддаваат почит на еден од најважните и најтрајните музички уметници на сите времиња.

Осум поштенски марки ќе ги покажат кориците на неговите албуми, почнувајќи од неговото деби во 1970 година – „Мекартни“, сè до минатогодишниот албум „Мекартни 3“. Останатите четири марки ќе го отсликуваат ликот на Пол Макартни, кој има освоено дури 18 Греми награди.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote