in

НОВ ТРЕНЕР? Пауло Фонсека пред промоцијата во Тотенхем?

Во средата навечер, медиумите се повикуваат на информациите на секогаш сигурниот Фабрицио Роман, кој наведува дека Тотенхем е во напредни преговори со Пол Фонсека.

Според Романо, Тотенхем преговара за тригодишен договор со Пол Фонсека.

Фонсека е целосно подготвена да ја преземе улогата на менаџер на пејачката, а конечната одлука би можела да биде објавена во текот на вечерта.

На крајот на штотуку завршената сезона, Фонсека ја напушти Рома, во која беше заменет со Жозе Мурињо, кога сега можеше да наследи на клупата на Тотенхем во овој маѓепсан круг.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote