in

Pedro Pascal и Jon Favreau за иднината на Mandalorian

По само една недела од завршувањето на серијата на Педро Паскал – Мандалориан, целата филмска иднустрија се затвори, како и целиот свет, поради пандемијата предизвикана од коронавирусот. Сега новата сезона на мегахитот од Star Wars – Mandalorian се очекува да ја има својата премиера на 30ти Октомври на Dinsey Plus.

„Ние работиме под претпоставка дека ќе може да се продолжи со работа во блиска иднина. Нашата работа не е премногу флексибилна кога е во прашање снимањето во различни локации, но кога тоа се дигиталните работи тогаш станува полесно“ изјави John Favreau.

Мандалориан се очекува да започне со продукција на третата сезона веднаш по премиерата на втората. Веројатно снимањето ќе започне пред крајот на 2020 година. Кога беше запрашан за снимањето за потенцијален филм главниот глумец Педро Паскал изјави:

Мислам дека би било одлично кога би снимиле филм и јас би го сакал тоа. Со оваа екипа јас сум сигурен дека тоа би било полн погодок.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote