in

Pedro Pascal ќе го глуми Joel во најновата серија на HBO базирана на популарната игра!

Платформата HBO ќе снима серија која ќе биде базирана според популарната видео игра The Last Of Us. Играта се игра исклучително на Playstation конзолите и ја кажува приказната за Joel и Ellie во хаотичниот пост-апокалиптичен свет.

Според најновите информации, ликот на Joel ќе го толкува ѕвездата на серијата Mandalorian, Pedro Pascal. Ова ќе биде втора соработка помеѓу стриминг платформата HBO и Pascal, откако актерот го глумеше Oberyn Martell во светскиот мега-хит Game of Thrones.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote