in

ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД доби вакцина против корона вирусот пред камери (ВИДЕО)

Вакцината им беше дадена во престижната болница Валтер Рид во Вашингтон, пренесува Си-Ен-Ен.

“Ова е медицинско чудо. Експертите ми велат дека во просек се потребни 8-12 години за да се развијат, произведат и дистрибуираат вакцините. Но, ние во САД сме на пат да вакцинираме милиони Американци за помалку од една година. Ова е навистина чудо.”, рече Пенс по тој повод.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote