in

Пендаровски – “Чекањето на вакцините може да го одложи пописот!”

Председателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, во интервју за Канал 77 рече дека чекањето на вакцините може да го одложи датумот за одржување на пописот за еден месец или два.

Само заради аргументите на опозицијата на ВМРО-ДПМНЕ и Левица, дека заради пандемијата можеби нема да ги отворат вратите.. Ако тоа е проблем, да се чекаат вакцините, поради страв кај некои граѓани, само заради пандемијата, зошто да не го одложите за еден месец или два?! Потребен ни е попис, проблемот не е законот, туку датумот. Ако короната е проблемот, владата може да размисли да го одложи за еден месец или два, рече Пендаровски.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote