in

Jordan Peele ќе снима римејк за филмот “The People Under the Stairs”

После режирањето на Get Out и Us за Universal, Jordan Peele сега се осврнува кон римејк на филмот The People Under The Stairs за студиото, дознава Collider. Wes Craven беше оргиналниот режисер на хорор филмот кој искочи во 1991 година во кој глумеа Brandon Adams, Everett McGill, Wendy Robie, A.J. Langer и Ving Rhames.

Оргиналниот филм ја кажуваше приказната за едно дете и двајца крадци кој се заробени во куќа која припаѓа на еден чуден пар кој се познати како Робесонови. Тие пронаоѓаат мистериозни работи во нивниот подрум.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote