in

Peter Dinklage ќе глуми во ‘Toxic Avenger’!

Peter Dinklage продолжува да глуми во одлични филмови по неговата сага во Game of Thrones. Според најновите информации тој сега ќе работи на одличен проект. Dinklage ќе добие улога во најноциот филм кој ќе биде режиран од страна на Macon Blair – Toxic Avenger.

Toxic Avenger е филм кој наликува на Марвеловиот Deadpool. Toxic Avenger прв пат бил снимен во 1984 и набрзо стана вистински хит. Тој добил уште 3 продолженија кој исто така биле со висока гледаност. Dinklage има многу познати дела, а најпознат е по неговата улога Tyrion Lannister во Game of Thrones за која доби многубројни Emmy награди.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote