in

Петиција да се острани Amber Heard од Aquaman 2 достигна милион потписи!

Повеќе од милион луѓе потпишаа петиција да се острани Amber Heard од продолжението на филмот на DC за суперхеројт Aquaman. Петицијата беше направена по случувањана на поранешниот сопруг на Amber – Johnny Depp, откако тој беше отстранет од продукцијата на Fantastic Beasts 3 поради загубениот судски спор со таблоидот The Sun, кој го нарече актерот „тепач на жени“.

По напуштањето на Depp на франшизата, фановите сега бараат од Amber да го стори истото од Aquaman 2, филм во кој глуми заедно со Jason Momoa. Amber ја толкува улогата на Mera во многу успешната франшиза, во која минатиот филм надмина приходи од 1 милијарда долари. Петицијата се одвива на change.org и моментално има над 1 милион потписи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote