in

СТРАСТИТЕ НЕ СТИВНУВААТ ВО САД! Тревога во Филаделфија поради закана од бомба!

Полицијата одговори на закана за поставена бомба насочена кон Модниот округ, големиот, делумно подземен трговски центар во близина на канцелариите на Филаделфија Анкејвер и Конвенцискиот центар во Пенсилванија – каде сè уште се бројат гласачките ливчиња за изборите во ноември.

Органите за спроведување на законот бргу истражуваа, но не најдоа експлозив. Единиците К-9 беа испратени и СЕПТА ги запре сите возови преку станицата Џеферсон, која е исто така поврзана со Модната област.

Во полицискиот извештај се вели дека биле извршени два повика од иста личност. Полицијата и внатрешното обезбедување реагирале и го евакуирале трговскиот центар.

Повеќе вработени посочија дека канцелариите на Инквирер, кои се поврзани со Модниот округ, но во голема мера празни поради мерките на претпазливост за КОВИД-19, исто така биле евакуирани.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote