in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Пијалок од ананас и ѓумбир

Исчистете го телото од токсини.

Состојки:

  • – 1 чаша ананас
  • – 1/2 исцеден лимон
  • – 1 лажичка мелен ѓумбир
  • – 1 лажичка цимет
  • – 2 чаши вода

Подготовка:

Ставете го сецканиот ананас заедно со останатите состојки во блендер.

Добро измешајте и уживајте во освежителниот пијалок и сите придобивки што ги носи.

Пријатно!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote