in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Сакате да бидете фит? само со овој напиток ќе го отстраните салото

Станува збор за состојки кои го забрзуваат метаболизмот и го чистат телото од токсини и вишокот масти кои се наталожиле на телото.

Како и кај секоја диета, важно е да се држите до правилата. Што е однесува на овој напиток, важно е само точно да го направите и да го пиете редовно. Подоцна преостанува само да уживате во сјајните резултати, а првите веќе ќе се појават по само еден месец.

Рецепт:

  • – шољичка сок од домати
  • – ¼ шољичка сок од лимон
  • – лажица изрендан ѓумбир
  • – една лута пиперка (или половина лажица пипер)
  • – две стебленца целер (средна големина)

Помешајте го сокот од домати со лимоновиот сок, ѓумбирот и мелената лута пиперка. Ќе добиете 22 мл напиток. Ставете го во стаклена чаша и додадете ги цели парчињата целер. Целерот грицкајте го при пиењето на напитокот.

Дневно меѓу оброците подгответе вкупно три чаши од овој елиминатор на мастите, а ако подготвите поголема количина, чувајте ја во фрижидер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote