in

ПИЛЕШКО КАКО ОД СКАРА: Подгответе го најсочното пилешко во рерна

Фантастична идеја за ручек што може да се сервира само со салата, а може да додадете и компири подготвени на вашиот омилен начин или зеленчук на скара. Затоа, добијте целосен оброк.

Состојки:

  • бело месо (количина по желба)
  • мешавина од зачини за пилешко
  • сос за скара
  • масло
  • сол

Подготовка:

Исечете го месото малку, па премачкајте го добро со масло и истријте ја смесата за зачини за пилешкото со малку сол. Потоа пржете го месото во тава додека не добие малку боја.

Префрлете се во плех за печење и премачкајте со нив количина сос за скара. Печете во загреана рерна на 190 ° C околу 10 минути.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote