in

СлаткоСлатко

Пилотот го свртел авионот за 360 степени за патниците да можат да ја видат поларната светлина

Патниците кои во вторникот вечерта се најдоа на лет од Рејкјавик до Манчестер добија неочекуван подарок. Имено, пилотот го свртел авионот за 360 степени за патниците да ја видат поларната светлина, а спектакуларните сцени што ги снимиле ги преплавиле социјалните мрежи.

По половина час лет, пилотот на Easyjet го свртел авионот за патниците од двете страни да уживаат во необичната глетка, а персоналот ги затемнил светлата во кабината за нивното искуство да биде целосно, пишува „Independent“.

Адам Гроувс, еден од патниците на летот, на својот профил на Твитер му се заблагодарил на пилотот за овој необичен потег и споделил неколку фотографии од авионот.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote