in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Превкусно јадење – Пиперки во кајмак

Едноставен, а многу вкусен специјалитет
Испечете 4–8 пиперки во рерна или на скара.
Растопете 50 гр путер и додадете 1 кутија хопла (300 мл- неутрална за готвење ) и една кутија кајмак (150 мл), се заедно измешајте и посолете по вкус.
На крај прелијте ги печените пиперки со овој превкусен сос од кајмак во земјена тава.
На 250 степени печете ги 15 минути.
Добар апетит!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote