in

Легендарниот Пикси нов селектор на Србија!

Фудбалската репрезентација на Србија има нов селектор а тоа е легендарниот играч на Цевена Звезда Драган Стојковиќ Пикси. Веќе подолг период постоеја шпекулации дека токму Пикси ќе го превземе кормилото на српската репрезентација, а сега беше објавено официјално.

Тој потпиша договор кој ќе трае се до квалификациите за Европското Првенство во 2024 година. Главна цел на новиот селектор ќе биде пласман на Србија на Светското првенство кое треба да се одржи во 2022 година во Катар.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote