in

Пиштолот на Шон Конери од првиот филм за Бонд е продаден за астрономска цена!

Пиштолот на Шон Конери од првиот филм за славниот агент 007, Џејмс Бонд, беше продаден на аукција за 256.000 долари.

Пиштолот „Валтер ПП“ што Конери го користеше во првиот филм за Бонд, го продаде на аукција во Беверли Хилс во четвртокот за 256.000 американски долари, надминувајќи ги очекувањата, објави аукциската куќа „Џулиенс аукциите“.

Шкотскиот актер Шон Конери, првиот агент на Бонд, почина на 31 октомври во неговиот дом на Бахамите на 91 година.

Тој користел деактивиран полуавтоматски пиштол „Валтер ПП“ во филмот „Д-р Но“ од 1962 година.

Аукциската куќа објави дека купувачот, кој сакаше да остане анонимен, е Американец и дека ги гледал сите филмови со Бонд со своите деца.

На истата аукција, шлемот што Том Круз го носеше во „Топ Гана“ беше продаден за 108.000 долари, а самурајскиот меч на Брус Вилис од „Петпарачки прича“ достигна цена од 35.200 долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote