in

СлаткоСлатко

Исплакнете ја устата со јаболков оцет еднаш на два дена: Резултатите се веднаш видливи!

Тоа е намирница која не само што ги избелува забите, туку ги отстранува тврдоглавите дамки од нив (дури и тутунските), а истовремено го освежува здивот.

Професионалното белење на заби е многу скапо. Значи, ако имате малку трпеливост, или не брзате да имате заби бели како снегот истиот ден, пробајте го овој народен рецепт за бисерно бела насмевка.

Сè што ви треба е јаболков оцет. Тоа е намирница која не само што ги избелува забите, туку ги отстранува постојаните дамки од нив (дури и тутунските), а истовремено го освежува здивот.

 

Сепак, поради својата јачина, јаболковиот оцет не треба да се користи на концентриран начин, но доволно е да се разреди една лажица во чаша вода. Прво, испијте мала голтка од добиениот раствор и добро исплакнете ја устата со неа, а потоа исплукајте ја. Потоа, натопете четка за заби во чаша, и истријте ги забите како да ги миете со паста за заби. Исплакнете ја устата малку повеќе со течност и на крај исплакнете ја добро со вода.

По првиот пат, ќе забележите дека вашите заби се барем за нијанса или две побели, здивот е посвеж и устата е почиста од кога и да било порано.

Користете го овој третман за белеење на заби најмногу еднаш на два дена, за да не ја оштетите глеѓта на забот со агресивно триење.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote