in

ПЛАВУШАТА И ДЕФЕКТОТ ВО АВИОНОТ! [ВИЦ]

Во авион на сред лет пилотот и се обраќа на патниците:
–“Дами и господа, еден од нашите мотори откажа, меѓутоа не грижете се, имаме уште три мотори, едноставно летот ќе трае еден час повеќе„
После половина саат повторно обраќање:
–“Уште еден мотор откажа, летот ќе трае два часа подолго.. можеме да летаме и со два мотора!„
Еден час подоцна, повторно пилотот:
–“За жал уште еден мотор откажа, ќе доцниме три часа… не грижете се, се уште имаме еден мотор!„
На ова една плавуша се обраќа на човекот до неа:
–“Ако изгубиме уште еден мотор, останавме цел ден во воздух!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote