in

Што?Што?

ШТО БИ НАПРАВИЛЕ ВИЕ?! По грешка и биле префрлени милијарда долари, сега сака да ги врати назад!

Ена од Флорида откри дека на нејзината банкарска сметка биле уплатени милијарда долари.

Џулија Јонковски од Флорида сметаше дека има само 20 долари на нејзината сметка во банка. Сепак, салдото на нејзината тековна сметка покажа дека таа е всушност милијардер.

Сметката имаше точно 999.985.855,94 УСД, што ја прави Џулија Јонковски 615-та најбогата личност во САД.

Сепак, тој ја исплаши толку многу пари и, како што тврди, сака да ги врати што е можно побрзо.

Таа се обиде да контактира со Чејс банка, за да ја извести за грешката, но досега никој не и ги вратил повиците.

Таа откри колку пари имала на својата сметка кога отишла да подигне 20 долари.

“О, Боже, бев преплашена. Знам дека повеќето луѓе би помислиле дека таа победила на лотарија, но јас бев преплашена. Читав приказни за луѓе кои ги земале парите што погрешно им биле исплатени, а потоа морале да им ги вратат. Не! не сакам да ги земам, тоа не се мои пари, тоа ме плаши “, изјави Џулија за локалните медиуми.

Засега е нејасно што ја предизвика грешката што ја направи Џулија Јонковски милијардер.

Таа сè уште чека одговор од банката.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote