in

По шест месеци заврши соработката помеѓу Манџукиќ и Милан!

Хрватската легенда, Марио Маџукиќ преку неговиот профил на Инстаграм им соопшти на фановите дека повеќе не е дел од екипата на Милан.

Екипата на Милан во последното коло од Серија А со победата врс Аталанта успеа да обезбеди место во најелитното европско натпреварување за следната сезона – Лигата на Шампиони.

Во ЛШ, Милан ќе мора да игра без Манџукиќ бидејќи по заеднички договор, Хрватот го напушти клубот. Хрватот имаше опција во неговиот договор за продолжување на соработката, но се одлучи да не ја активира и го напушти клубот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote