in

Победниците на трки во Ф1 подредени хронолошки (ВИДЕО)

Погледнете како се одвивале трките и кој ги победувал од далечната 1950 па се до последната трка во Абу Даби на која победник беше Луис Хамилтон. Погледнете во видеото подоле:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote