in

Скопскиот заменик-градоначалник Енвер Малиќи почина поради компликации од Ковид-19!

Бизнисмен и заменик градоначалник на Скопје, Енвер Малиќи почина од компликации на Ковид-19.

Сопственикот на големата трговска компанија Гемак, која се занимава со увоз на алкохол и недвижнини, беше именуван за заменик на градоначалникот Петре Силегов по изборите во 2017 година. Малиќи беше хоспитализиран поради друго заболување на приватна клиника во Скопје, а во меѓувреме се заразил со коронавирус.

Тој беше почесен конзул на Мексико. Тој беше советник на ДУИ.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote