in

ТаженТажен

Почина Champ, кучето на Џо Бајден!

Американскиот претседател Бајден и неговата сопруга Џил објавија дека починало нивното куче Champ, германски овчар, кој им бил „верен и сакан придружник“ во последните 13 години.

– Тој беше наш постојан, грижлив придружник во последните 13 години. Целото семејство Бајден го обожаваше. Иако силата на Champ се намалуваше во изминатите неколку месеци, кога влеговме во собата, тој веднаш стануваше, ќе свртеше опашка и ќе играше со нас – се наведува во соопштението.

Чемп живеел со претседателот и првата дама во Белата куќа, заедно со уште еден германски овчар, мајор, кој беше посвоен од семејството Бајден во ноември 2018 година и кој стана првото спасувачко куче во Белата куќа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote