in

Почина легендарниот водител Larry King!

Легендата на американското ток-шоу, Larry King почина во болница на 88-годишна возраст по долго боледување.

Во својата повеќедецениска кариера, тој беше домаќин на некои од најпопуларните ТВ-емисии на бројни медиуми и освои неколку награди.

Тој беше домаќин на емисијата на CNN скоро 25 години, „Лари Кинг во живо“, а потоа се префрли на каналот RT Америка и ја водеше емисијата „Политика“.

Кинг беше примен во болницата пред неколку месеци откако почувствува проблеми со срцето.

Прославениот лидер страдаше од срцеви проблеми со децении. Во ноември 2019 година доживеа тежок мозочен удар.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote