in

Почина актерот Мустафа Надаревиќ, познат како Изет Фазлинович!

Мустафа Надаревиќ, познат босански актер, почина по долга борба со сериозно заболување на 77-годишна возраст.

Веста за неговата смрт ја потврди актерот Моамер Касумовиќ за порталот Radiosarajevo.ba.

Му дијагностицирале рак на белите дробови, неодамна бил пуштен од болница и бил дома во Загреб, а според медиумите, тој не ја напуштил куќата поради епидемиолошката состојба.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote