in

ТАЖНА ВЕСТ: Почина популарниот водител на емисијата Jeopardy!

Алекс Требек, омилениот водител на Jeopardy, почина по неговата долга и јавна битка со четврта фаза на канцер на панкреасот. Тој почина на 80 годишна возраст. Требек ги помина последни часови од неговиот живот во својот дом опкружен со своето семејство и пријателите, стоеше во соопштението на студиото на Jeopardy, Sony.

Блиску 4 декади, со стил и хумор, тој беше водителот кој ги знаеше сите одговори на прашањата во емисијата Jeopardy и заработи место во Гинисовата Книга на Рекорди за најмногу епизоди во една емисија за игри од еден ист водител. Тој освоил 7 Daytime Emmy награди за својата работа, а врвот на кариерата го достигна во 2011 кога освои Emmy награда. Првпат беше водител на шоуто во далечната 1984 и има над 8200 епизоди, што е апсолутен светски рекорд.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote