in

Почина Шон Конери на 90 годишна возраст

Шон Конери почина на 90 годишна возраст, потврдија од семејството. Шкотскиот глумец беше најпознат по неговото толкување на ликот на Џејмс Бонд. Тој беше прв кој го глумел ликот и направил 7 продолженија од шпиунскиот трилер. Шон умрел мирно во неговиот сон во Бахамите, потврди неговиот син.

Неговата акторска кариера траеше 5 декади и усепа да ја круниса со Оскар во 1988 за филмот The Untochables. Негови други познати дела се: The Hunt for Red October, Highlander, Indiana Jones and the Last Crusade и The Rock. Синот потврди дека тој починал опркужен со своето семејство.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote