in

Почина во сообраќајна несреќа – неговата сопруга и љубовницата добија отштета!

По смртта на Италијанец во сообраќајна несреќа, неговата сопруга и љубовницата добиле отштета, пишува весникот „Стампа“.

39-годишен Италијанец имал дете со сопругата, но имал и вонбрачна врска, која не ја криел.

Кога мажот починал , полицијата се обидела да го идентификува.

Неговата сопруга беше на пат, па љубовницата се грижеше за сè што беше потребно. Љубовницата веднаш побара да ги искористи своите права, осврнувајќи се на поврзаноста со жртвата и плановите што ги имаа за во иднина.

„Три дена со мене, четири со моето семејство“, изјави љубовницата за италијанскиот дневен весник.

Пресот не ја наведува висината на надоместокот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote