in

Почина ѕвездата од популарната серија Arrested Development!

Jessica Walter, најпозната за нејзините улоги во комедијата Arrested Development и Amy Prentiss, почина на 80 годишна возраст. Актерката починала во сон во нејзиниот стан во Њу Јорк, потврди нејзината ќерка Brooke Bowman.

Таа ја започнала својата богата кариера во нејзиниот роден град Њу Јорк и глумела во многу популарни филмови и серии во текот на годините. Таа има една Emmy награда за серијата Amy Prentiss, и неколку номинации за различни ликови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote