in

Поддршка од PayPal до Bitcoin!

Меѓународната институција за плаќање PayPal објави дека листата на чекање за трансакции со криптовалути во САД заврши. На овој начин, криптовалутата ќе се тргува директно на Paypal во САД.

Критична најава пристигна од меѓународната компанија за плаќање Paypal за пазарот на криптовалути.

Компанијата објави дека апликацијата за листа на чекање за трансакции со криптовалути во САД заврши. Така, корисниците во САД ќе можат да тргуваат со крипто-валути директно во рамките на нивните сметки во PayPal. Компанијата исто така изјави дека во наредните денови корисниците ќе бидат информирани за новата опција преку е-пошта и веб-известувања.

Компанијата исто така објави дека го зголемила својот неделен лимит за трансакција со криптовалути од 10 илјади на 20 илјади долари по барање.

Со ефект на објавата од компанијата, забележано е движење нагоре на пазарот на крипто пари. Биткоинот се искачи над 16 илјади УСД, достигнувајќи го највисокото ниво од јануари 2018 година.

PayPal во октомври објави дека планира да влезе на пазарот на криптовалути. По објавата на PayPal, крипто монетите најдоа поддршка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote