in

ПОДДРШКАТА НА ТРАМП ПРИСТИГНА: Сопственик на хотел закачи огромен транспарент (ФОТО)

Во хотелот „PLJEVLJA“ вчера беше откриен необичен транспарент „Трамп 2020“, како поддршка на американскиот претседател Доналд Трамп.

Сопственикот на хотелот, Предраг Цвијовиќ, поранешен советник на ДПС, кој ја напушти партијата по донесувањето на Законот за слобода на вероисповед, постави транспарент со димензии 6 на 2,70 метри, на страната кон главната градска улица.

Цвијовиќ, кој во моментов настапува во локалниот парламент како независен советник, ја објасни својата постапка со зборовите дека тој е голем навивач на Трамп и дека тие сакаат да го поддржат на овој начин.

За потсетување, Цвијовиќ постави огромен билборд со иконата на тој светец на фасадата на хотелот „Пjeевlа“, на денот на Свети Сава, иако во тоа време сè уште беше член на ДПС. Тој така изрази поддршка за Српската православна црква, што предизвика голем ентузијазам кај учесниците на литургијата, пренесуваат медиумите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote