in

Погба ги има сите квалитети за да освои златна топка

Средишниот играч на Манчестер Јунајтед, Пол Погба ги поседува сите квалитети за да ја освои Златната Топка во иднина, според поранешниот негов соиграч Андер Херера. Играчот на ПСЖ, Херера се спрема за својот настап во Лигата на Шампионите против својот поранешен клуб.

Херера кој го напушти Олд Трафорд во 2019 изјави: „Нема никој како него, еден на еден и во двата шеснаесетнка тој има одлична игра. Ги поседува сите квалитети за освојување на златната топка доколку неговиот тим е во игра за големите трофеи.“ со пофални зборови Херера го опиша својот бивши колега Пол Погба.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote