in

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА ПЕТРИЊЕ ОД ВОЗДУХ! ОПУСТОШЕН ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ [ВИДЕО]

Најмалку седум лица загинаа, а повеќе од десетина лица беа повредени во силниот земјотрес што вчера ги погоди Петриња и околните места во Хрватска.

При првата инспекција на траговите спроведена од експерти од Градежниот факултет, огромното мнозинство згради и куќи во центарот на Петриња добија црвена налепница, што значи дека не се повеќе употребливи.

Градоначалникот на Петриња, Даринко Думбовиќ, го опиша својот град како Хирошима, и како изгледа овој град од воздух, погледнете подолу:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote